To top
12 Nën

Brenda festës “hermetike” të Luizit dhe Kiarës për zbulimin e gjinisë së bebit! 

Prej muajsh lajmi se Kiara ishte në pritje të ëmbël ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Megjithatë, detajet ishin të pakta, duke qenë se çifti kishte preferuar që ta jetonte këtë periudhë larg vëmendjes së madhe të ndjekësve.

E pas shumë indikacioneve që tregon realisht se moderatorja ishte shtatzënë, lajmi më në fund është konfirmuar.Sipas disa burimeve për revistën “Who”, thuhet se pak ditë më parë, çifti ka organizuar edhe “gender reveal”, pra festa për zbulimin e gjinisë së foshnjës. Një festë shumë private, ku është zbuluar gjinia e bebes dhe sipas të njëjtit burim thuhet se është vajzë. Festa ka qenë shumë intime dhe çifti ka preferuar që të ketë pranë vetëm rrethin e ngushtë miqësor.

kiara tito

Si Luizi ashtu edhe Kiara kanë zgjedhur që të mos zbulojnë asnjë detaj nga kjo festë në rrjetet sociale. Nga ana tjetër, edhe të ftuarit janë porositur që të mos publikojnë asgjë në rrjetet e tyre sociale.

kiara luiz

Megjithatë jo vetëm miqtë e afërt e kishin mësuar këtë lajm, por edhe bashkëpunëtorët dhe stafi me të cilin Kiara punon duket se tashmë e dinin që çifti ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë. Armaldo Kllogjeri së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin “DWTS Fan Club”, ku e ka uruar publikisht moderatoren Kiara Tito për shtatzëninë.

“Shpresoj që ato thashethemet e shtatzënisë të jenë të vërteta. Unë të uroj mbarë dhe më mirë nëse je shtatzënë. Nuk e di, por duke marrë shkas edhe nga lajmet që kam dëgjuar. Kaq kisha, nëse është e vërtetë”, – tha ai.

Truprojat luiz kiara

Megjithatë nga ana tjetër ish-banorja duke qeshur tha që do flasin për këtë temë, duke mos zbuluar më shumë rreth lajmeve që po qarkullojnë që ajo dhe bashkëshorti i saj Luiz Ejlli së shpejti do të bëhen prindër.

“Sot flasim për ty. Ndoshta një episod tjetër do të flasim për mua”, u shpreh Kiara duke qeshur. Duket se festa për zbulimin e gjinisë ka qenë vetëm një formalitet për miqtë, pasi jo vetëm çifti, por edhe mediat publikuan pak javë më parë lajmin se Kiara ishte në pritje të një vajze. Pak javë më parë, këngëtari shkodran ka publikuar një foto në “InstaStory”, duke bërë konfuz publikun mbi gjininë e bebes.

kiara tito

“Kështu do e shoqëroj vajzën në mbrëmjen e maturës”, ka shkruar Luizi krahas fotos me disa punonjës sigurie. Kaq ka mjaftuar që në fakt ndjekësit ta konfirmonin atë që prej kohësh për flitej, pritja e një fëmije nga dyshja më e pëlqyer e publikut.

kiara tito luiz ejlli2

Në një nga intervistat e rralla të dhëna kohë më parë, Luizi zgjodhi të mos e mohonte këtë lajm, por as edhe të mos e pranonte. Natyrisht që Luizi nuk mund të mos pyetej edhe rreth një shtatzënie të Kiarës.

Pyetjes nëse partnerja e tij është shtatzënë, ai i është përgjigjur “S’e di”.

kiara tito luiz ejlli

“Do bëhemi prindër, kur të lindë Kiara, kur ta ketë shkruar ai lart. Nuk ka rëndësi vajzë apo djalë, vetëm të jetë shëndoshë e mirë. Motra ime ka tri vajza, ndërsa unë çfarë të jetë”, – u shpreh ai, duke u treguar i kujdesshëm që të mos zbulonte shumë detaje.

kiara tito

Moderatorja gjatë prezantimit të “DWTS Fan Club” ka ngritur dyshimet akoma më shumë me deklaratën e saj. “Përpara se të nis programin, nëse jeni duke na ndjekur me ndonjë pjatë të shijshme përpara, mos na bëni tag në ‘Instagram’ se na vjen nepsi ne këtu”.

Kjo deklaratë është interpretuar si një konfirmim indirekt nga ana e Kiarës. Gjatë kësaj periudhe, moderatoren e shikojmë të veshur me rroba të gjera, që nuk e bëjnë të dukshme pjesën e barkut.

kiara titokiara tito1kiara tito luiz ejlli1luiz ejlli kiara titookiara tito luiz ejlli6