To top
7 Sht

Meghan rikthehet në Britaninë e Madhe dhe mahnit me veshjen

Meghan Markle dhe Princi Harry janë kthyer në Britaninë e Madhe! Të dielën, çifti mbretëror nisi udhëtimin e tyre 3-ditor në Samitin One Young World në Mançester, ku dukesha gjithashtu mbajti një fjalim kryesor për të pranishmit.

Për ceremoninë e hapjes, Meghan dukej e sofistikuar me një veshje tërësisht të kuqe nga Another Tomorrow. Ajo e kombinoi veshjen e saj elegante me taka të kuqe Aquazurra, bizhuteri të thjeshta ari dhe i mbajti flokët bisht. Harry, nga ana tjetër, ishte veshur me një kostum klasik. Në këtë ngjarje, Sussex-ët u takuan gjithashtu me një grup delegatësh të samitit, të cilët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme për barazinë gjinore.

One Young World është një forum global për udhëheqësit e rinj që është i dashur për dukeshën. Ajo ka qenë ambasadore e organizatës që nga viti 2014 dhe ka marrë pjesë në disa nga ceremonitë vjetore të hapjes.

Meghan dhe Harry pritet të shkojnë në Gjermani për eventin Invictus Games “One Year to Go” dhe më pas do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar për Çmimet Well Child të enjten.