To top
14 Nën

MTV EMA, lista e plotë e fituesve – mes tyre edhe Loredana

Ceremonia e këtij viti MTV EMA u transmetua drejtpërdrejt në MTV në më shumë se 170 vende. Spektakli u mbajt dje, më 13 nëntor, nga PSD Bank Dome në Düsseldorf, Gjermani, dhe u prezantua nga Rita Ora dhe Taika Waititi.

Kush rrëmbeu më shumë çmime? Shikoni listën e plotë të fituesve më poshtë.

Best Song

FITUES: Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”Bad Bunny, Chencho Corleone – “Me Porto Bonito”

Harry Styles – “As It Was”

Jack Harlow – “First Class”

Lizzo – “About Damn Time”

Rosalía – “Despechá”

Best Video

FITUES: Taylor Swift – “All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”

Blackpink – “Pink Venom”

Doja Cat – “Woman”

Harry Styles – “As It Was”

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Best Artist

FITUES: Taylor Swift

Adele

Beyoncé

Harry Styles

Nicki Minaj

Rosalía

Best Collaboration

FITUES: David Guetta, Bebe Rexha – “I’m Good (Blue)”

Bad Bunny, Chencho Corleone – “Me Porto Bonito”

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – “Staying Alive”

Megan Thee Stallion, Dua Lipa – “Sweetest Pie”

Post Malone, Doja Cat – “I Like You (A Happier Song)”

Shakira, Rauw Alejandro – “Te Felicito”

Tiësto, Ava Max – “The Motto”

Best Live

Coldplay

Ed Sheeran

Harry Styles

Kendrick Lamar

Lady Gaga

The Weeknd

Best Pop

FITUES: Taylor Swift

Billie Eilish

Doja Cat

Ed Sheeran

Harry Styles

Lizzo

Best New

FITUES: Seventeen

Baby Keem

Dove Cameron

Gayle

Stephen Sanchez

Tems

Best K-Pop

FITUES: Lisa

Blackpink

BTS

Itzy

Seventeen

Twice

Best Latin

FITUES: Anitta

Bad Bunny

Becky G

J Balvin

Rosalía

Shakira

Best Electronic

FITUES: David Guetta

Calvin Harris

David Guetta

DJ Snake

Marshmello

Swedish House Mafia

Tiësto

Best Hip Hop

FITUES: Nicki Minaj

Drake

Future

Jack Harlow

Kendrick Lamar

Lil Baby

Megan Thee Stallion

Best Rock

FITUES: Muse

Foo Fighters

Liam Gallagher

Måneskin

Red Hot Chili Peppers

The Killers

Best Alternative

FITUES: Gorillaz

Imagine Dragons

Panic! At The Disco

Tame Impala

Twenty One Pilots

Yungblud

Best R&B

Chlöe

Giv?on

H.E.R.

Khalid

Summer Walker

SZA

Best Longform Video

FITUES: Taylor Swift – “All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”

Foo Fighters – “Studio 666”

Rosalía – Motomami (Rosalía TikTok Live Performance)

Stormzy – “Mel Made Me Do It”

Taylor Hawkins Tribute concert, Wembley Stadium, London

Video For Good

FITUES: Sam Smith ft. Kim Petras – “Unholy”

Ed Sheeran ft. Lil Baby – “2step”

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Latto – “P*ssy”

Lizzo – “About Damn Time”

Stromae – “Fils de joie”

Biggest Fans

FITUES: BTS

Blackpink

Harry Styles

Lady Gaga

Nicki Minaj

Taylor Swift

Best PUSH

Nessa Barrett

Seventeen

Mae Muller

Gayle

Shenseea

Omar Apollo

Wet Leg

Muni Long

Doechii

Saucy Santana

Stephen Sanchez

JVKE

Best Metaverse Performance

FITUES: BLACKPINK The Virtual | PUBG

BTS | Minecraft

Charli XCX | Roblox

Justin Bieber – An Interactive Virtual Experience | Wave

Twenty One Pilots Concert Experience | Roblox